Exess 292

4,000 ден

Бренд:  
Exess 292
  Проценка за испорака: Јун 04 – Јун 08

Прегледај информации за производ
Нијанса

Плава

Изработка

Пластика

Вид на рамка

Целосна рамка

Големина на рамка

M

Ширина на мост:

17

мм
Ширина на стакло:

52

мм
Должина на рачка:

138

мм

Базирано на 0 оценки

0.00 Просечно
0%
0%
0%
0%
0%
Биди првиот што ќе остави оценка за “Exess 292”

Оценки

Сеуште нема оценки.

Доколку веќе носите очила, се што треба да направите е да ги споредете големините на вашата постоечка рамка со некоја од рамките од нашиот спектар на производи.
Големината на рамката обично ја пишува на внатрешната страна од десната рачка на очилата во облик сличен на овој: Exess 348 55-17-140
Ова значи дека вашата рамка е од бренд Exees модел 348 со 55мм ширина на стакло, 17мм ширина на мост и 140мм должина на рачка.
Под секој од нашите артикли ги пишува овие димензии и пред купување на очила online можете ги споредите овие големини.

Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори

Затвори
Навигација
Категории