Exess 659

Original price was: 6,500 ден.Current price is: 4,500 ден.

На залиха

  Проценка за испорака: петок, Јул 26 – вторник, Јул 30

Прегледај информации за производ
Нијанса

Црна

Изработка

Ацетат, Метал

Вид на рамка

Целосна рамка

Големина на рамка

M

Ширина на мост:

16

мм
Ширина на стакло:

53

мм
Должина на рачка:

145

мм

Базирано на 0 оценки

0.00 Просечно
0%
0%
0%
0%
0%
Биди првиот што ќе остави оценка за “Exess 659”

Оценки

Сеуште нема оценки.

Доколку веќе носите очила, се што треба да направите е да ги споредете големините на вашата постоечка рамка со некоја од рамките од нашиот спектар на производи.
Големината на рамката обично ја пишува на внатрешната страна од десната рачка на очилата во облик сличен на овој: Exess 348 55-17-140
Ова значи дека вашата рамка е од бренд Exees модел 348 со 55мм ширина на стакло, 17мм ширина на мост и 140мм должина на рачка.
Под секој од нашите артикли ги пишува овие димензии и пред купување на очила online можете ги споредите овие големини.

Категории: ,
Кошничка
Желби
Неодамна прегледани
Категории