PureVision 2HD Astigmatism

5,200 ден

Бренд:  

Последна генерација на силикон-хидрогел торични леќи.Овозмоќуваат континуирано добар вид до најмали детали на слабо осветлување. Овие леќи ја намалуваат појавата на одсјај и одблесок.

  ПОБРЗАЈТЕ! Попустот завршува за:
+
  Проценка за испорака: Дек 01 – Дек 05

Прегледај информации за производ
Начин на употреба

Месечна замена

Изработка

Balafilcon A

Дебелина во центар

0.1 мм

Базна кривина (BC)

8.9 мм

Дијаметар Ø

14.5 мм

Содржина на вода

36%

Пакување

6 леќи во кутија

Базирано на 0 оценки

0.00 Просечно
0%
0%
0%
0%
0%
Биди првиот што ќе остави оценка за “PureVision 2HD Astigmatism”

Оценки

Сеуште нема оценки.

SKU: Недефинирано Категории: ,
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори

Затвори
Навигација
Категории