• Филтри
 • Подреди по
  ...
 • Opti-Free Express 700 ден

  ВЛАЖНОСТ ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛИОТ ДЕН- ЗА МЕКИ ЛЕЌИ!
  ИМАТЕ СУВИ ОЧИ И ИРИТАЦИЈА ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ?
  СТЕ ГО ПРОБАЛЕ OPTI-FREE® EXPRESS® раствор за контактни леќи од Alcon?
  Не само што чисти и дезинфицира, туку и НАВЛАЖНУВА.
  Прави здрава, влажна молекуларна обвивка околу леќите и ги одржува свежи во текот на целиот ден, каде и да сте…
  Најдобар е за користење 6 месеци од денот на отворање.

  Избери опции
 • Avizor Alvera 700 ден

  Avizor го лансираше Alvera, нов се во едно раствор кој особено се препорачува за дневно чистење на контактни леќи од силикон хидрогел.
  Формулирањето на Alvera ги содржи сите природни бенефити на Алое Вера што им овозможува на очите на нашите клиенти комфорт и заштита кои се единствени.

  Избери опции
 • Avizor Unica Sensitive 800 ден

  Avizor Unica Sensitive e специјално создаден за екстра комфорт.
  Комбинацијата на исклучителен раствор за подмачкување (хијалуронска киселина) и минимална концентрација на презервативи, го прават Unica Sensitive најдобрата опција за корисниците на меки контактни леќи за чувствителни очи.
  Некои предности на хијалуронската киселина се следниве:
  1. Подобрување на видот: ги намалува симптомите на суво око.
  2. Ја подобрува стабилноста на солзата со намалување на испарувањето.
  3. Ги зголемува часовите на задоволство благодарение на воскозно-еластичните својства.

  Избери опции
 • Renu MultiPlus 800 ден

  Renu е повеќенаменско решение кое ги освежува Вашите контактни леќи, што прави да се чувствувате како да ставате нов пар леќи секој ден. Renu повеќенаменското решение е докажано дека се бори против бактерии, ги чисти леќите, ги остранува протеинските депозити секојдневно од Вашите леќи. Секојдневната употреба на Renu повеќенаменското решение ја елиминира потребата за посебно ензимско чистење на леќите.

  Избери опции
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори

Затвори
Навигација
Категории